Stárneme vzduchem

13151469_10154162877618894_7808631330429542998_nSe zvyšujícím se znečištěním ovzduší ve městech se odborníci na kosmetický průmysl usilovně snaží vymyslet a vyrobit produkty proti stárnutí a znečištění pokožky.

Nejnovější průzkumy ukazují, že současný stav znečištění ovzduší kromě neviditelného smogu, způsobuje těžkou újmu na přirozenou obranyschopnost naší pokožky. Podle britského Sunday Times škodlivé mikročástice obsahují saze, tekuté kapky kyselin a chemikálií vypouštěných vozidly. Zejména s dieselovými motory, elektrárnami a továrnami, které se obalí na pokožku a usadí se do pórů.

„Částice znečištění může být až 20 krát menší než lidský pór, takže je pro ni snadné proniknout a způsobit poškození volnými radikály,“ říká konzultant mezinárodní péče o pleť Dr. Dendy Engelman. To může vyvolat hyperpigmentaci nebo-li rozšíření cév, snížení tvorby kolagenu a potenciálně i rakovinu kůže. Vše je také spojeno s akné, podrážděním pokožky a suchem. Větší citlivost pokožky může zpomalit obrat buněk, narušit rovnováhu vlhkosti a způsobit i zánět. Podle dermatologa Carla Thornfeldta znečištění životního prostředí „může vyvolat stárnutí pokožky a rakovinu stejně jako UV paprsky“ a vystavování se tak zvyšuje riziko. Studie zveřejněná v Journal of Investigative Dermatology ukázala, že němečtí a čínští lidé, kteří žili v oblastech s vysokým znečištěním, mají na pokožce o 25% více hnědých skvrn.

Co můžete udělat, abyste ochránili sebe od vzduchu kolem vás?

  1. Každý den, jakmile se dostanete domů, svou pleť správně očistěte a zbavte ji tak škodlivých částic. Dávejte pozor, abyste pokožku netřeli příliš mnoho nebo nepoužívali peeling každý den, protože zanícenou a citlivou pokožku může způsobit zranitelnější.
  2. Chraňte svou pleť s produkty, jako jsou African Extracts, které jsou přirozeně bohaté na antioxidanty, jako aspalathin jedinečný pro rostlinu Rooibos, stejně jako vitaminy C a E. Řada Advantage má také přírodní kombinaci rostlin, jejichž cílem je spolupracovat v boji proti znečištění a stárnutí pokožky. Použijte proto regenerační noční a denní krém s SPF 15, který chrání a vyživuje pokožku 24/7.
  3. Pokud můžete, vyhněte se znečištěnému vzduchu. Pijte hodně vody a jezte ovoce bohaté na antioxidanty každý den. Následky pak můžete zmírnit například přepnutím vzduchového systému na recyklovaný vzduch v autě, když jste v hustém provozu nebo změnit svou procházku nebo běžeckou trasu, tak abyste nebyli ve špičce na rušných silnicích.

Zdroj: www.africanextracts.com