Rooibos – bojovník proti rakovině

shutterstock_149636150editJihoafričané dobře vědí, že Rooibos je pro náš organismus dobrý. Jemně vpichovaná rostlina roste jen v oblasti Cederbergských hor v provincii Západní Kapsko, a je používána po staletí místními obyvateli jako lék uzdravující pokožku.

Tajemství Rooibos

Tajemstvím jsou ochranné vlastnosti Rooibosu, jako je například vysoká hladina antioxidantů nalezená v této rostlině. Antioxidanty pomáhají předcházet abnormálnímu chování buněk, které může vést až k rakovině kůže. Není divu, že probíhá mnoho výzkumů na klady Rooibosu proti rakovinovému bujení.

Výzkum účinků Rooibosu je financován společností Cansa, Asociace proti rakovině v Jižní Africe, která kromě jiného zkoumá, jak výtažek z Rooibosu může pomoci předcházet a léčit rakovinu kůže. Tento výzkum probíhá již 10 let a poslední výsledky jsou vzrušující. Podle Cansa, Rooibos obsahuje účinné antioxidanty, které bojují s volnými radikály, které přispívají ke vzniku srdečních onemocnění a rakoviny. Rovněž doplňuje doporučené denní dávky vápníku, manganu a obzvláště fluorid, které jsou zásadní pro vývoj silných zubů a kostí. Pití čaje Rooibos denně může pomoci snížit hladinu cholesterolu, chrání játra, zklidňuje žaludeční křeče a koliky u kojenců, zvyšuje práci metabolismu, podporuje zdravou kůži a zmírňuje řadu kožních onemocnění. Pití čaje Rooibos také zvyšuje hladinu glutathionu, což je tělu vlastní superantioxidant.

Vědci zastávají názor pití šesti šálků čaje Rooibos za den. Proto výrobci kosmetiky African Exctracts mají všechny důvody se domnívat, že používání produktů pro péči o pokožku s výtažkem z Rooibosu dodá cennou úroveň ochrany v boji proti rakovině kůže.

www.cansa.org.za

Zdroj: www.africanextracts.com