Řekněmě NE mikročásticím a zachraňme tak naše oceány

photocropSpolečnost African Extracts podporuje mezinárodní kampaň proti používání plastových mikroperliček v produktech péče o tělo a pleť.

Co jsou to mikroperličky?

Facescrub nebo také peeling se používá hlavně v péči o tělo a pleť pro odstranění odumřelých buněk. Stejně jako u zubní pasty, byly tyto drobné částice plastické hmoty přidány do tisíce produktů po celém světě. Mikročástice jsou stěží viditelné pouhým okem, ale přímo z koupelny proudí odtokem do kanalizace. Čistírny odpadních vod nejsou navrženy tak, aby odfiltrovaly tyto mikroperličky a proto vznikají plastové polévky vířící se ve světových oceánech. Mikrokuličky nejsou biologicky rozložitelné, a jakmile se dostanou do mořského prostředí, není možné je odstranit. Mnoho mořských tvorů absorbuje nebo sní tyto mikroperličky, které jsou pak předávány dál do potravního řetězce. To znamená, že i my můžeme sníst mořské plody, které v sobě budou mít tyto mikroperličky.

Mnoho těchto mikroperliček už bylo z produktů péče o tělo a pleť odstraněno a nahrazeno přirozeně biologicky rozložitelnými alternativami, ale existuje stále mnoho velkých společností, které prodávají své produkty s plastovými mikroperličkami. Dívejte se, proto prosím na složení přípravků, které obsahují polyethylen (PE), polypropylen (PP), polyethylentereftalát (PET), polymethylmethakrylát (PMMA) a nylon.

Kampaň proti mikroperličkám zaznamenala velké vítězství v prosinci 2015, kdy prezident Barack Obama podepsal zákon proti používání těchto mikroperliček (nabývá účinnosti od července 2017) nebo, kdy Kanada vydala zákon, který zakazuje tyto přípravky úplně vyrábět.

 

Zdroj: www.africanextracts.com