Proč vás Rooibos udrží v pohybu

rooibosZdravý životní styl je dnes převážně o stravování a udržení se v pohybu. Cvičení nám dodává pocit mladosti a plnosti energie – a to i když nás zaskočí zimní počasí. Podle Rady Rooibosu, pomáhá Rooibos zlepšit sportovní výkon. Ernest du Toit, mluvčí Rady Rooibos říká, že pití čaje Rooibos nás sice nepromění v super-lidské vytrvalostní sportovce, ale bylo prokázáno, že účinky povzbuzují výkon. Když se čaj pije před, během nebo po výkonu.

Čím nám Rooibos při sportovním výkonu pomáhá?

Sportovci mají prospěch z vysokého množství antioxidantů v čaji Rooibos, které bojují proti zánětům, podporují krevní oběh a pomáhají léčit poškozenou svalovou tkáň. Rooibos obsahuje také vysokou koncentraci hořčíku a zinku, který napomáhá produkci testosteronu, což je důležité pro trvanlivost a schopnost těla zotavovat se spolu s vápníkem, hořčíkem a manganem, které jsou životně důležité pro zdraví kostí. Kromě toho, Rooibos pomáhá tělu lépe absorbovat železo, což zvyšuje dodávku kyslíku do svalů, což je při vytrvalostních závodech rozhodující.

„Vědci dnes stále více vědí, že je důležité, aby antioxidanty pocházely z bohatých směsí biologicky aktivních látek v rostlinách a nikoli z izolovaných syntetických antioxidantů. Ty bývají často baleny s cukry, rostlinnými tuky, umělými sladidly, ochucovadly a barvivy. Spotřebovávání těchto látek, zejména pokud potřebujete zvyšovat své sportovní limity, není dobrý nápad“, vysvětluje Ernest Du Toit.

http://www.rooibosltd.co.za/What-can-athletes-drink-rooibos.php

Zdroj: www.africanextracts.com