Proč pokožka miluje Rooibos

ae-rooiboscloseup2-lrPaní Dr. Jeanine Marnewicková z univerzity „Cape Peninsula University of Technology“ je jednou z předních expertek na výzkum blahodárných účinků Rooibosu. Ve svém výzkumu se soustředila na účinky způsobené vysokým obsahem antioxidantů a polyfenolů a na jev nazývaný “oxidační stres” v tělových buňkách. Oxidační stres je nerovnováha mezi produkcí volných radikálů (nestabilních molekul kyslíku) a schopností těla tyto antioxidanty neutralizovat. Čím více je volných radikálů aktivních, tím je větší šance na vznik chorob, jako jsou například srdeční a zánětlivá onemocnění, chronická únava nebo dokonce rakovina.

Rooibos, zvláště zelený výtažek použitý v kosmetických přípravcích je významným antioxidantem. Výzkum Dr. Marnewickové ukázal, že pití 6 šálků čaje Rooibos denně významně chrání před srdečními chorobami. Výzkumy ve Španělsku také prokázaly, že antioxidanty v Rooibosu pomáhají prevenci ukládání tukových buněk okolo jater a ostatních orgánů.

Oblast výzkumu blahodárných účinků Rooibosu na pokožku má stále co nabízet, protože bylo doposud provedeno poměrně málo výzkumných testů. Například, ale výzkumná zpráva univerzity ve Stellenboshi ukázala, že zelený Rooibos hraje významnou roli při ochraně proti rakovině kůže a zabraňuje zhoubným kožním nádorům. Dr. Tandeka Magcwebeba, která vedla tuto studii jako součást její doktorské práce, prokázala, že výtažek může pomoci zastavit bujení rakovinných buněk a dokonce neutralizovat jejich množení.

Co je na Rooibosu tak úžasného, že ho všichni milují?

Na základě informací z uvedených výzkumů není důvod využívat Rooibos jen jako lahodný nápoj, ale jeho prokazatelně pozitivní blahodárné účinky na pokožku je potřeba využít i v pleťové kosmetice. Vyzkoušejte, proto produktové řady Classic Care nebo Advantage.

Zdroj: www.africanextracts.com