Přínosy Rooibosu, který milujeme

11863451_10153569031683894_5818606583704796711_nAť už jste hledali na stránkách svého oblíbeného časopisu v sekci krásy nebo jste se ptali někoho blízkého o radu, jistě jste si všimli, že všechna doporučení a odpovědi směřují na přírodní produkty. Lidé zdá se, milují představu o kráse bez krutosti, chtějí péči o pleť bez chemikálií, a aby byla laskavá k našemu životnímu prostředí. Rooibos je konečně přirozenou tajnou zbraní, která by se měla dostat každému do rukou.

Odkud Rooibos pochází?

Rooibos je bylinný keř, který byl objeven v oblasti Cederbergských hor v Jižní Africe. Výtažek z nefermentovaného zeleného Rooibosu má jemnou chuť, zatímco fermentovaný Rooibos má nasládlou chuť, proto byl původně používán jako čaj. Rozsáhlý výzkum v Jižní Africe odkryl řadu více využití a vlastností výtažku z bio aktivních látek Rooibosu, který je hlavní složkou řady péče o pleť. Není žádným tajemstvím, že Rooibos může být zázrakem pro vaši pleť, vlasy i celkový zdravotní stav.

Proč je Rooibos tak dobrý pro mé zdraví?

  • Hubnutí: Stejně jako je v dnešní době přirozený posun v kosmetických produktech, lze to samé říci i o posunu ve stravování. Rooibos obsahuje živiny, ale absolutně žádný cukr a když přijde na hubnutí – čím méně cukru, tím lépe.
  • Posílení imunitního systému: Rooibos je rostlina bohatá na přírodní vitamíny a antioxidanty, které vaše tělo potřebuje, aby byl váš imunitní systém silný a pod kontrolou.
  • Vysoký krevní tlak: Rooibos čaj neobsahuje kofein a bylo prokázáno, že pomáhá při regulaci hladiny krevního tlaku vašeho těla a zmírňuje stres, který způsobuje vysoký krevní tlak.

Co může Rooibos udělat pro mou pleť a vlasy?

Rooibos je obohacen o antioxidanty, jako je superoxid dismutázy a řadu vitaminů, jako je zinek, vitamín D, vápník a draslík. Superoxid pomáhá snižovat množství vrásek a produkuje zdravé kožní buňky proti stárnutí. Hluboce čistící a antibakteriální vlastnosti Rooibosu také přispívají ke snižování běžných onemocnění kůže, jako je akné nebo ekzém. Jedna z méně známých výhod Rooibosu je, že má stimulující účinek na vlasy a podporuje tak přirozený růst vlasů.

Začlenění Rooibosu do vašeho denního režimu by mohlo být právě to, co potřebujete pro svěží pocit uvnitř i navenek. Jediné, jak můžete vidět výsledky, je začít.  Poznejte vlastnosti řady African Extracts péče o pleť, která obsahuje všechny správné ingredience.

 

Zdroj: www.africanextracts.com