Přínos Rooibosu pro krásu pleti

11998959_10154040114668894_271077527269547795_nSpolečnost African Extracts využívá pro svou kosmetiku účinků rostliny zeleného nebo nefermentovaného (neoxidovaného) Rooibosu, která je bohatá na antioxidanty a pěstována ve známé pěstitelské oblasti v Cederberských horách v  provincii Západní Kapsko v Jihoafrické republice. Rooibos má status zeměpisného ukazatele EU, protože je v této malé oblasti jediným zdrojem této úžasné rostliny.

Používání rostliny Rooibos (Aspalathus linearis) v kosmetických přípravcích je přirozeným rozšířením jeho tradičního účinku působícího na zklidnění a léčbu kožních onemocnění. Účinky rostliny Rooibos jsou známy už po staletí a používali je již původní obyvatelé Afriky – křováci pro své hojivé a zklidňující vlastnosti.

 

Výtažek ze zeleného Rooibosu

Výtažek ze zeleného Rooibosu je vyroben ze stejné rostliny jako tradiční Rooibos. Rozdíl je pouze ve způsobu zpracování. U tradičního způsobu zpracování Rooibosu jsou zelené listy a stonky rostliny rozdrceny a „fermentovány“ před sušením. Fermentace je ve skutečnosti proces oxidace způsobené enzymy a chemikáliemi přirozeně přítomnými v rostlině. V případě zeleného Rooibosu je proces fermentace přeskočen a zelené listy a stonky se suší přímo. Různé způsoby zpracování se používají z důvodu zabránění oxidace. Zelený (nefermentovaný) Rooibos čaj má lehčí světle hnědou/žlutou barvu, velmi mírnou chuť připomínající zelený čaj, vyšší obsah antioxidantů než tradiční fermentovaný Rooibos a v některých případech byly prokázány i schopnosti zabránění rakovinovému bujení. Většina zeleného Rooibosu je exportována a užívá se jako čaj nebo ve formě extraktu do kosmetiky a nutričních produktů. (Výživové látky jsou jakékoli potravinářská substance, které poskytují lékařské nebo zdravotní výhody, včetně prevence a léčby onemocnění.)

Přínos rostliny Rooibos při péči o pokožku

Čaj Rooibos je plný antioxidantů a minerálů, proto je velmi zdravou volbou pro všechny pijáky čaje. Odhlédneme-li od schopnosti Rooibosu pro boj s rakovinou, s depresí a s astmatem, pití čaje rooibos má také kosmetické výhody – podporuje zdravější pleť. Nejenže se po pití čaje Rooibos budete cítit dobře, ale i vaše pleť bude dobře vypadat.

Některé z důvodů, proč Vám Rooibos může pomoci k zdravější pokožce:

  • Pomoc při ekzémech a akné – studie ukázaly, že čaj Rooibos pomáhá při léčbě různých kožních onemocnění, včetně ekzémů a akné. Lidé s akné sdělili, že pití čaje a aplikace na pokožku pomohla snížit množství jejich problémů na obličeji. I když studie stále probíhají, vědci zjistili, že v čaji Rooibos je vysoká úroveň flavonoidů, které pomáhají tělu zničit nežádoucí patogeny. Bez ohledu na přesný důvod, čaj Rooibos jasně přispívá ke zdravější pokožce pro ty, kteří trpí běžnými kožními onemocněními.
  • Anti-aging – Rooibos čaj je bohatý na enzym superoxiddismutázy. Ačkoli název enzymu zní složitě, to co dělá pro pokožku je jednoduché – je to vynikající anti-aging látka. Enzym superoxiddismutáza je nezbytný pro produkci zdravých buněk pokožky. Vysoká hladina tohoto enzymu zaručuje konzumentům čaje Rooibos zdravější pokožku. Superoxiddismutáza také bojuje proti vráskám tím, že neutralizuje volné radikály, které tak způsobí zpomalení procesu stárnutí. Nyní, když už jsou známy účinky a schopnost čaje Rooibos zabraňovat stárnutí pokožky, vědci začínají vyvíjet další produkty proti stárnutí z Rooibosových čajových lístků. Ačkoli je obor ještě mladý, výrobky z čaje Rooibos pro péči o pleť jsou vzrušujícím zásahem do produktové řady anti-aging.
  • Hypoalergenní a antibakteriální – Další výhodou čaje Rooibos, která se týká zdravější pokožky je, že je hypoalergenní. Což je slibným charakteristickým rysem ve světě péče o pleť, protože to vědcům umožňuje vytvořit řadu péče o pleť a kosmetické přípravky, které jsou přirozeně vhodné pro všechny typy pleti. Antibakteriální charakter čaje je další výhodou, protože může léčit a zmírnit bakteriální infekci pokožky. Na vrcholu všech těchto výhod čaje Rooibos pro péči o pleť je vysoký obsah minerálních látek a vitaminů zejména zinku a vitaminu D, které podporují zdravou pokožku.

 

Zdroj: www.africanextracts.com