Správná péče o pleť

13680636_10154381106668894_4918162413589383469_nPokud se nám blíží 30 věk, naše tělo začíná zpomalovat produkci kolagenu a elastinu (dvě látky, které dávají pevnost a pružnost pokožce). Kolagen a elastin se začnou vytrácet a uvolňovat, což má za následek pokles a špatnou pružnost pokožky. Mladý člověk s dostatkem obou těchto látek má pevnou, hladkou, nezmačkanou pokožku, ale protože se v průběhu života tyto látky v těle snižují, pokožka se stává volnější a méně pružnou.

Ve stejné době pod kůží mohou začít mizet i tukové buňky. Se ztrátou podpůrného tuku, kolagenu, elastinu spolu s gravitací se může začít pokožka prohýbat a začnou se na ní tvořit vrásky. Kůže s věkem ztrácí schopnost se hydratovat a udržet vlhkost, což vede k vysušování případně svědění pokožky.

Stejně jako přírodní proces stárnutí, tak i jiné návyky mohou způsobit poškození pokožky. Slunce je jedním z nejškodlivějších faktorů, který ovlivňuje stav a zdraví naší pokožky a zároveň je hlavní příčinou předčasného stárnutí. Ve skutečnosti mnoho z rysů, které přisuzujeme věku, jsou ve skutečnosti způsobené slunečním zářením a ne přirozeným procesem stárnutí.

Řešení

African Extracts vám nabízí různá řešení péče o vaši pleť, která se v průběhu času mění a stárne. Klasické a anti-aging denní krémy obsahují SPF 15. Chrání pokožku před škodlivými účinky slunce, zatímco antioxidanty A, E, C a výtažky ze zeleného Rooibosu bojují proti volným radikálům, které mohou způsobit předčasné stárnutí.

U dospívajících žen (mužů) náchylným k problémům a mastné pleti, doporučujeme čistící řadu. Zatímco náš klasický sortiment je perfektní  zhruba až do raných 30 let. Od věku 35 a dále, kdy se pokožka stává sušší, pak doporučujeme řadu anti-ageing, která navíc pokožku hydratuje.

 

Zdroj: www.africanextracts.com