Jaký máte typ pleti?

shutterstock_30357940500wNejčastější otázka, na kterou se lidé ptají je, jaké produkty z řady Rooibos mají použít. Pro nejlepší radu, je ale potřeba vědět více o vaší pokožce, protože váš typ pleti nemusí být po celou dobu vašeho života stejný – mění se v průběhu času, v důsledku hormonálních změn, v důsledku životního stylu a dokonce i léků, které užíváte. Zjednodušeně řečeno, váš typ pleti závisí na rovnováze vody v pokožce, což ovlivňuje její komfort a pružnost, ale i obsah oleje (lipidu), který zase ovlivňuje její měkkost.

Tady je praktický návod pro nejběžnější typy pleti:

Máte normální pleť?

Pak jste šťastlivci – obvykle jde o 20-tý až 30tý věk – pleť je zářivá, není příliš suchá, příliš mastná ani příliš citlivá. Pokožka má velmi málo nedostatků a póry lze na ní jen stěží vidět. Jedná se o pleť, u které se cítíte uvnitř sebe pohodlně. Tato pleť potřebuje každodenní čištění a zvlhčování (nezapomeňte na ochranu před sluncem).

Použijte náš sortiment Classic Care.

Máte smíšenou pleť?

Pokud máte smíšenou pleť může být vaše pokožka normální, v některých oblastech suchá (například na lících) nebo mastná od středu čela přes nos dolů k bradě, často nazývaná jako T-zóna nebo může mít místy roztažené póry, černé tečky a lesklou kůži. Kombinace pokožky může někdy způsobit pocit pnutí, takže je potřeba pokožku denně hydratovat. Kombinovaná pokožka musí být udržovaná v čistotě, aby se zabránilo vzniku černých teček a skvrn, ale také potřebuje jemnou péči, aby se mastné oblasti udržovaly pod kontrolou.

V závislosti na tom, zda vaše pokožka je ještě normální nebo mastná, použijte řadu Classic s rozšířeným rozsahem čištění.

Máte mastnou pleť?

Pokud máte mastnou pleť, můžete mít zvětšené nebo blokované póry, skvrny, akné a pleť vypadá mastně a leskle. Olejnatost se může měnit v závislosti na ročním období nebo na počasí (například teplo a vlhkost). Mastná pleť může být také způsobena stresem nebo hormonální nerovnováhou, typicky v pubertě nebo v průběhu těhotenství. Tipy pro váš typ pleti zahrnují zejména čištění, ale velmi jemně, v ideálním případě ne více než dvakrát denně. Nevymačkávejte pupínky, protože to může způsobit vředy a dokonce i tmavé stopy a skvrny, které nezmizí.

Použijte sortiment na čištění pleti.

Máte suchou pleť?

Suchá kůže se může objevit v každém věku, ale je obvyklá zvláště když stárneme. Známky toho, že vaše pokožka je suchá, souvisí s téměř neviditelnými póry, těsným, nepříjemným pocitem, menší pružností a objevujícími se jemnými linkami kolem očí. Velmi suchá pokožka může mít matný vzhled nebo naopak může být hrubá, podrážděná s červenými skvrnami. Pokud máte tyto příznaky, volá vaše pokožka po vlhkosti.

Doporučujeme sortiment Advantage, který má bohatší hydratační sílu a anti-aging účinky.

 

Zdroj: www.africanextracts.com