Antioxidanty jsou nejlepším přítelem vaší pleti

39dca8b57c1e0421ec3a7fc20ffaf96a_w200_h200_cpProč jsou antioxidanty nejlepším přítelem vaší pleti? Spolu s trendem navrácení se k přírodě, jsou antioxidanty ingrediencí, kterou vídáte na stále větším množství produktů péče o pokožku. Výzkum totiž ukazuje pozitivní přínos antioxidantů, protože pomáhají předcházet příznakům stárnutí.

„Využívání antioxidantů si získává přízeň,“ říká Dr. Patricia Farris, přední dermatoložka sídlící v Louisianě, která přednáší o antioxidantech. „Stále více vědeckých studií prokazuje účinnost antioxidantů a to nejen při snižování počtu vrásek a stárnutí, ale také snižují zánětlivost nebo dokonce pomáhají předcházet rakovině kůže,“ řekla Dr. Patricia Farris pro Best Health Magazine.

Jedním z nejuznávanějších světových odborníků v péči o pokožku, která s tímto názorem souhlasí je Paula Begoun, zakladatelka Paula Choice v Seattlu. „Pokud jde o složky v boji proti stárnutí, výzkumy mluví naprosto jasně: Antioxidanty jsou nejúčinnější“. „Nejen, že antioxidanty bojují proti poškození pokožky volnými radikály, které jsou zodpovědné za viditelné (i skryté) příznaky stárnutí, ale také zvyšují účinnost ochrany proti slunečnímu záření a jejímu poškození. Ve skutečnosti, během dne kombinace antioxidantů spolu s ochranou před slunečním zářením je silnou obranou proti mnoha příznakům stárnutí, včetně vrásek, ochablosti a nežádoucímu zabarvení. V noci je pak nejlepší pokožku hydratovat spolu s kombinací antioxidantů, protože podporují buněčnou regeneraci a léčení problémových míst.“

Rooibos je známý pro své množství antioxidantů. Výtažek z Rooibosu je vyroben z čerstvých nefermentovaných rostlin sklizených v Cederbergských horách. Tento výtažek je organicky certifikován a každá várka je testována nezávislou laboratoří s cílem zajistit nejvyšší možné množství těchto antioxidantů. Patří mezi ně quercetin (také známý jako král antioxidantů), aspalathin (nenachází se v žádné jiné rostlině) a nothofagin. Rooibos je také bohatým zdrojem zinku, alfa-hydroxykyselin a flavonoidů.

Produktová řada Advantage rovněž obsahuje vyzkoušené a prověřené antioxidační vitamíny. Vitamin E (tokoferol) poskytuje významnou ochranu buněčné membrány před oxidačním poškozením a před účinky ultrafialového záření. Vitamin C, který je často na obalech uveden jako kyselina askorbová, se používá k léčbě vrásek, ochablosti pleti a hnědým skvrnám. Je prokázáno, že Vitamin C zvyšuje produkci dermálního kolagenu (účinný prvek v boji proti vráskám), redukuje kožní zabarvení, posiluje bariérovou reakci pokožky, zlepšuje proces regenerace, snižuje zánětlivost a pomáhá pokožce lépe odolávat slunečnímu záření, ať už je chráněná ochranným faktorem opalovacího krému nebo ne. Vitamin A (retinol), zajišťuje interakci mezi buňkou a antioxidanty. Při pravidelném používání a správném dávkování snižuje akné, hnědé skvrny a červené skvrny z minulých pupínků.

Zelený čaj, který nalezneme v denní i noční péči řady Advantage je dalším silným antioxidantem se sloučeninou s názvem EGCG extrakt.  Může tak zabránit odbourávání kolagenu v pokožce, snížit poškození UV zářením a je vhodný i pro snižování zánětlivosti pokožky.

Jak antioxidanty pracují?

Rezivění železa a zhnědnutí dužiny z avokáda jsou srovnatelné se změnou barvy pokožky, vráskami a jemnými linkami spojenými se stárnutím pleti. Antioxidanty bojují proti oxidaci, což je přirozený proces stárnutí. Vše je způsobeno především volnými radikály, které se tvoří na buněčné úrovni, kdy je kůže vystavena ultrafialovému záření. Antioxidanty zmírňují oxidační stres tím, že neutralizují volné radikály, kterým brání v útoku na kolagen a jiné buněčné struktury v pokožce.

PS: Antioxidanty můžete získat z čerstvého ovoce a zeleniny. Pomůžete tak své pokožce i zevnitř.

 

Zdroj: www.africanextracts.com