O Kosmetice Rooibos

Žhavý africký den, vzduch se tetelí pod modrou oblohou, sběrači s maximální péčí sklízejí drobné listy rooibosu. Tak začíná dlouhá cesta vzniku kosmetiky rooibos. Exklusivní kosmetika plná antioxidantů, minerálů a rostlinných výtažků, která pomáhá chránit pokožku proti všem nepříznivým vlivům našeho životního stylu.

Rooibos a krásná pleť

Společnost African Extracts využívá pro svou kosmetiku výtažek z unikátní africké rostliny rooibos, ať už se jedná o výtažek z fermentovaného či nefermentovaného (neoxidovaného) rooibosu. Používání rostliny rooibos  v kosmetických přípravcích je přirozeným rozšířením jeho tradičního účinku působícího na zklidnění a léčbu kožních onemocnění.

Výtažky z rostliny rooibos jsou bohaté na antioxidanty rozpustné v oleji a umožňují tak vitaminům A a E dostávat se přímo do pokožky. Pro maximální přínos pokožce jsou tyto výtažky využívány ve všech produktech společnosti. Spolu s dalšími rostlinnými výtažky nabízejí moderní, efektivní péči a ochranu všech typů pokožky od mladistvé až po tu vyzrálou.

Čaj Rooibos obsahuje mnoho antioxidantů a minerálů, a proto je velmi zdravou volbou pro všechny milovníky čaje. Odhlédneme-li od schopnosti Rooibosu pro boj s rakovinou, s depresí a s astmatem, pití čaje Rooibos má také kosmetické výhody – podporuje zdravější pleť. Nejenže se po pití čaje Rooibos budete cítit dobře, ale i vaše pleť bude dobře vypadat.

Avšak pro zvýšení léčebných a regeneračních účinků na pleť je důležité nejen pítí čaje, ale především používat pleťovou kosmetiku, která výtažek z Rooibosu obsahuje a která dodá vaší pokožce pružnost, lesk a mladý vzhled. Vědecké studie potvrdily blahodárné účinky výtažku z Rooibosu ať už používaný pro přípravu čaje nebo v kosmetických přípravcích.

Přínosy zeleného Rooibosu při péči o pokožku

  • Pomoc při ekzémech a akné – studie ukázaly, že výtažek z Rooibosu pomáhá při léčbě různých kožních
    onemocnění, včetně ekzémů a akné. Lidé s akné potvrdili, že aplikací pleťového krému na pokožku pomohla snížit množství jejich problémů na obličeji. I když studie stále probíhají, vědci zjistili, že Rooibos obsahuje
    vysoká množství flavonoidů, které pomáhají tělu zničit nežádoucí patogeny.
  • Anti-aging – výtažek Rooibosu je bohatý na enzym superoxiddismutázy. Ačkoli název enzymu zní složitě, to co dělá pro pokožku je jednoduché – je to vynikající látka zpomalující stárnutí. Enzym superoxiddismutáza je nezbytný pro produkci zdravých buněk pokožky. Vysoká hladina tohoto enzymu zaručuje zdravější pokožku. Superoxiddismutáza také bojuje proti vráskám tím, že neutralizuje volné radikály, které tak způsobí zpomalení procesu stárnutí.
  • Hypoalergenní a antibakteriální – používání kosmetiky Rooibos je vhodné pro všechny typy pokožky, protože nezpůsobuje alergie a má i antiseptický účinek.
  • Vysoký obsah minerálních látek a vitaminů – výtažek Rooibosu obsahuje mnoho minerálních látek (za ty nejdůležitější jmenujme alespoň zinek) a zejména vitamíny D, A a E, které podporují zdravou pokožku.

zdroj: www.africanextracts.com