Díl 61: Zpátky v Joburgu

Jsme zpět. Respektive jsme zpět už nějaký ten pátek, ale na psaní blogu moc času není, a tak se naše díly týkající se Zanzibaru poněkud protáhly. Začíná zima a teploty v noci klesají k 5°C. Na druhou stranu historický průměr teplot v Johannesburgu v červnu je – 2°C a to asi nehrozí. Voda, déšť a sucho jsou stále tématem číslo jedna.  Všichni doufají, že letošní dešťová sezóna bude vydatná na srážky a problém sucha se alespoň oddálí. V každém případě poplatky za vodu se zvyšují.

Díky úsporám se Day Zero v Cape townu posunul na začátek srpna. Pokud nezaprší, plán B je vozit vodu v tankerech, v každém případě nikdo nezalívá a bazény jsou na suchu. Nicméně teď v Kapském městě prší a prší hodně. Díky přívalovému dešti byla centrum města pod vodou a bouralo se na dálnicích. Je otázkou, jestli tyto přeháňky mohou problém vyřešit, ale každá kapka vody z nebe je pro obyvatele štěstím, ale přehrady jsou stále na suchu.

Kriminalita neklesá. Vražda tanzanského studenta, prý nebude zahájením výbuchu xenofobie vůči ostatním obyvatelům afrických států.  Jinak zprávy o násilnostech jsou na denním pořádku.

Takže vlastně nic nového…