Jak se cítit opět svěží a plná energie?

Shon a spěch – to jsou pravděpodobně nejvýstižnější synonyma posledních let. Dnešní doba je příliš rychlá a náročná, každý pospíchá a na odpočinek nemá dostatek času. Práce, starostí i běžných povinností máme nad hlavu. Obzvláště dvojnásob to platí pro ženy, které mají na starosti nejen domácnost či starost o partnera, ale i výchovu dětí. Ano, ženy jsou v tomto ohledu pravděpodobně tvrdší skořápky než muži, to ale neznamená, že si také nezaslouží chvilku pohody a relaxace. Občas je opravdu potřeba zpomalit – nebo lépe úplně vypnout – a udělat si čas jen sama pro sebe.

Relaxace a odpočinek

Uvolnit nejen celé tělo, ale i mysl je jednou začas opravdu potřeba. Možností, jak zrelaxovat a alespoň na chvíli zapomenout na strasti běžného dne, je celá řada. Je jen na vás, pro kterou aktivitu se rozhodnete. Vyzkoušet můžete masáž, wellness, infrasaunu nebo jen domácí vanu při svíčkách a příjemné meditační hudbě. Jste-li naopak zastánkyně aktivního odpočinku, vyrazte do přírody, na jógu nebo jiné místo, jež navodí duševní klid a pohodu. Někomu mohou vyhovovat tvořivé činnosti, jako je malování či poslech hudby, jinému zase turistika a aktivní pohyb.

Nechte se hýčkat!

To, jak vypadáme, velkou měrou ovlivňuje naši psychickou pohodu. Krásná, zdravá a svěží pleť je základ. Navštivte proto kosmetický salon, kde o vás bude postaráno jako o opravdovou princeznu. V salonu patřičně vyčistí vaši pleť, ošetří, vyživí a poradí třeba s výběrem přírodních kosmetických krémů a dalších přípravků, jež jsou vhodné přesně pro vaši pleť. I domácí a dlouhodobá péče o pokožku je totiž velice důležitá, ačkoliv je často velmi opomíjená. Pletí to však nekončí. Naší vizitkou jsou také ruce a nehty. Zajděte proto na manikúru a nechte si své drápky upravit k dokonalosti!

Udělejte si radost

Už dlouhou dobu plánujete změnu účesu, ale nemůžete se odhodlat? Tak teď je ten správný čas! Udělejte si radost. Navštivte oblíbené kadeřnictví a nechte zkrotit své kadeře! Toužila jste vždy po dlouhých a hustých vlasech, avšak příroda k vám v tomhle ohledu nebyla příliš štědrá? Vyzkoušejte prodloužení vlasů. Dnes můžete vybírat hned z několika šetrných metod, jejíchž výsledek vás opravdu mile překvapí. I nákupy mohou být pro někoho perfektním zdrojem relaxace. Potěšte se a pořiďte si přírodní kosmetiku, parfém, kabelku nebo nějaký pěkný kousek do svého šatníku.

 

Způsobů, jak zrelaxovat a dobít ztracenou energii, je celá řada. Na někoho pozitivně působí čas strávený s přáteli a blízkými, na jiného naopak samota – procházka v přírodě, relaxace ve vaně nebo šálek horkého bylinkového čaje u krbu či romantického filmu. Je jen na vás, zda se odhodláte najít způsob, který navrátí ztracenou energii právě vám!