Jak být dokonalá nevěsta

Svatební den by měl být nezapomenutelným okamžikem, o kterém sní každá žena. Pokud vás protějšek požádal o ruku a dočkal se nadšeného souhlasu, tak je na čase naplánovat svatbu tak, aby byl tento den opravdu výjimečný. Inspirujte se, jak být dokonalá nevěsta.

 

1) Styl svatby

V první řadě se rozhodněte, jak má vaše svatba vypadat. Zda chcete mít svatbu jen s pár nejbližšími a plánujete obřad na úřadě, zda chcete mít tradiční svatbu v kostele, nebo zda dáte přednost pohádkové svatbě na zámku. Na základě tohoto rozhodnutí poté připravte plán své svatby. Naplánujte pozvánky, počet hostů, svatební menu a také veškeré aktivity, které je potřeba domluvit alespoň půl roku před svatbou.

 

2) Oblečení

Při výběru svatebních šatů myslete na to, že je budete mít na sobě v ideálním případě jen jeden jediný den. I proto by měly být svatební šaty přesně dle vašich představ, měly by vám sedět a podtrhnout vaše přednosti. Jen ve skvěle vypadajících a padnoucích šatech se budete cítit naprosto skvěle a bude to na vás opravdu vidět. Svůj den si tak užijete naplno. Nebojte si nechat ušít šaty na míru, případně šaty půjčit, výběr bývá opravdu velký a vybere si i ta nejnáročnější nevěsta.

 

3) Líčení

Líčení by mělo být v první řadě přirozené, použijte svou oblíbenou kosmetiku a nebojte se také rozmazlit. Před svatbou si líčení vyzkoušejte a nechte si týden dopředu vyčistit pleť, vytrhat obočí a dopřejte si také pleťovou masku. Nebojte se využít ani služeb profesionální vizážistky a nechte se hýčkat, jako opravdová princezna.

 

4) Svatební účes

Ke svatebním šatům a svatebnímu líčení by se měl hodit také svatební účes. Ten volte dle délky svých kadeří a toho, jaký účes vám opravdu sluší. Oblíbenou variantou je drdol nebo vysoko vyčesané vlasy. Svatební účes může být podobný plesovému účesu. Stejně je tomu u svatebních i plesových šatů – šaty nejvíce vyniknou, pokud vlasy vyčešete a odhalíte krk.

 

5) Zábava

Dokonalá nevěsta má kromě své róby, pánského svatebního obleku pro partnera a dalších detailů, připravenou také zábavu. Ta může být tradiční nebo originální. Nezapomeňte na první manželský tanec a klidně své hosty překvapte tombolou nebo společenskou hrou. Pokud se plánuje také únos nevěsty, vezměte s sebou na veselku společenské šaty na převlečení. Ty oceníte i při večerní zábavě.

 

6) Na co nezapomenout

Ať už volíte svatbu na úřadě nebo v kostele, nezapomeňte, že nevěsta by u sebe měla mít něco nového, něco starého a něco modrého. Je jen na vás, zda budete mít například půjčenou sponu nebo ozdobu do vlasů, půjčené svatební šaty a modrý podvazek. Zkrátka, zkuste tuto tradici dodržet. A nezapomeňte, že dokonalá nevěsta je hlavně usměvavá. A i když něco nevyjde podle vašich představ, berte to s humorem. Alespoň budete mít na co vzpomínat!