Vzestup rostlinného života

Jedním z největších trendů v celosvětovém životním stylu je vegetariánství, kdy lidé nejedí maso nebo veganství, což zcela vylučuje jakékoli požití živočišných složek. Tato volba životního stylu se rozšiřuje nejen na potraviny, ale také na všechny produkty, které zahrnují spotřební zboží jako oděvy nebo kosmetiku.

Pokud jde o krásu – make-up a produkty péče o pokožku – značek, které předvídají trh se začínají klonit ke snižování spotřeby živočišných složek v produktech, ale jen velmi málo z nich je zcela veganských.

Společnost African Extracts je jednou z nejvíce cenově dostupných značek v Jihoafrické republice, která je podporována společností Beauty Without Cruelty. To znamená, že všechny produkty a jejich ingredience nejsou testovány na zvířatech.

Mnoho nadnárodních značek, včetně některých největších jmen založených v Evropě nebo ve Spojených státech, čelí rostoucímu tlaku spotřebitelů na otázku testování na zvířatech. Mnoho států na svých webových stránkách tvrdí, že své produkty netestují na zvířatech, s výjimkou případů, kdy to vyžadují právní předpisy konkrétních zemí. Jednou z těchto zemí je například Čína – rostoucí lukrativní trh pro západní značky krásy. V současné době jsou všechny produkty péče o pleť, které jsou dováženy do Číny, podrobeny čínskému testování na zvířatech, což obvykle vede ke smrti těchto zvířat. Pro mnohé místní ženy to není v souladu s jejich osobním přesvědčením, a proto se rozhodnou používat výrobky ze seznamu BWC´s Humane Guide.

Nyní rostoucí počet veganů říká, že by raději vůbec nepoužívali produkty, které obsahují živočišné složky. V African Extracts proto učinili velké kroky na cestě směrem ke 100 % složení bez živočišných složek. Na dotazy svých zákazníků odpovídají tak, že u každého produktu na webových stránkách uvedou, které produkty jsou veganské nebo vegetariánské (většina z nich). Hledejte univerzální V pro vegetariánské / veganské složení u každého popisu produktu.

„Jdeme kupředu, při výrobě nových obalů ukážeme veganský stav každého produktu. Naším veganským záměrem je vyrábět péči o pleť, která je stejně dobrá pro vaše svědomí, stejně tak jako pro vaši pokožku.“

Zdroj: http://www.africanextracts.com/about/tips-and-advice/the-rise-of-the-plant-based-life

Zde je kompletní seznam produktů Rooibos, které jsou na trhu v ČR vhodných pro vegany:

Rooibos čistící mléko Classic Care

Rooibos čistící mycí gel Classic Care

Rooibos osvěžující toner Classic Care

Rooibos pleťový scrub Classic Care

Rooibos intenzivní denní krém SPF 15 Advantage