Bylinky ve službách zdraví i krásy

V posledních letech můžeme stále častěji pozorovat trend návratu k přírodě. Na této vlně se nechává unášet stále více lidí a nutno říct, že se rozhodně nejedná jen o extremisty, kteří se rozhodli odstřihnout od „moderního“ světa, přestěhovat se na samotu a živit se tím, co si sami vypěstují. Chtějí prostě jen žít bez zbytečné chemie, přirozeně a využívat toho, co nám mocná Matka Země nabízí. Věří totiž, že návrat k přírodě je návratem ke zdraví.

Návrat k přírodě

V obchodech proto stále častěji sahají po rozšiřujícím se sortimentu výrobků obsahující léčivé bylinky, jako řepík, heřmánek, šalvěj, ženšen či hřebíček. Tyto bylinky naleznete dnes už i v zubních pastách, ale i dalších kosmetických či léčivých přípravcích. Na bylinky ostatně nedaly dopustit už naše babičky, které dobře znaly jejich blahodárné účinky na náš organismus, a uměly je využívat. Vytvářely z nich nejrůznější masti, tinktury, kloktadla, obklady a čaje, s nimiž léčily bolesti a trápení všeho druhu – od žaludečních potíží, přes paradontózu, až po nespavost. A sílu těchto přírodních zázraků začínáme pomalu znovuobjevovat i my. Neznamená to však, že bychom se pouštěli do výroby nejrůznějších lektvarů, ale pečlivě si hlídáme složení výrobků, které kupujeme.

Pro zdravé zuby

Zvýšenou pozornost věnujeme hlavně produktům, s nimiž přicházíme dennodenně do kontaktu. Řeč je například o zubních pastách. Prostřednictvím ústní sliznice se totiž do našeho těla vstřebávají všechny látky mnohem rychleji a ve větším množství než kůží. Pokud tedy do sebe nechcete dostávat nejrůznější chemikálie, syntetická barviva, nebezpečná pěnidla a další sporné ingredience, pak sáhněte po přírodních zubních pastách, které důkladně, ale přitom šetrně pečují o naše zuby i dásně a udržují je zdravé a krásné. Stejně obezřetně vybírejte také další pomůcky dentální hygieny, třeba ústní vody či gely na dásně.

Pro krásnou pleť

Bylinky stále častěji povoláváme také do služeb krásy, a to nejen ty tuzemské, ale i ty ze vzdálených exotických krajů. V kosmetických produktech, jako jsou krémy, čisticí mléka nebo gely tak najdeme třeba výtažky z rostliny rooibos, která má na pokožku přímo blahodárné účinky. Toto zlato z Afriky vám přičaruje zdravější pleť i mladší vzhled. Tak, odhalte moudrost i sílu přírody!