9 tipů pro svěží a hebkou pokožku

Naše pokožka dostává po zimě opravdu zabrat. Je vysušená, unavená a chybí jí svěžest. Víte, co vám pomůže a jak vypadat zase skvěle? Vyzkoušejte lymfatickou masáž, dopřejte si luxusní kosmetickou péči a rozmazlete se kvalitním spodním prádlem.

 

1) Vyzkoušejte domácí peeling, který vaši pokožku zbaví nečistot a odumřelých buněk. Smíchejte třtinový cukr s olivovým olejem a naneste jej na kůži. Promasírujte a omyjte vlažnou vodou. Peeling si můžete dopřát i třikrát týdně.

 

2) Pro hebkou a svěží pokožku investujte do koupi nového spodního prádla. Vybírejte kvalitní dámské a pánské spodní prádlo, které vám opravdu padne. Ve spodním prádle trávíte velké množství času, vybírejte jej tedy pečlivě a nic neuspěchejte. Zaměřte se nejen na cenu, ale i střih a kvalitu materiálu.

 

3) Svěžího a mladistvého vzhledu pokožky dosáhnete, pokud si dopřejte pravidelnou masáž. Ideální volbou jsou lymfatické masáže, které prokrví vaši kůži a rozproudí lymfu v těle. Tato masáž je také skvělou detoxikací.

 

4) Určitě už jste slyšeli, že pokud nechcete, aby vás bolela hlava, musíte denně dodržovat určitý pitný režim. To stejné platí i pro vzhled vaší pokožky. Pokud nechcete, aby byla vaše kůže bledá nebo zbarvená do šedých odstínů, tak denně vypijte alespoň 3 litry vody. Zařaďte do svého jídelníčku také dostatek ovoce, zeleniny a vlákniny.

 

5) Při výběru oblečení i spodního prádla dbejte na vhodný materiál. Pohodlí vám zaručí dámské bavlněné kalhotky a pánské bavlněné trenýrky. Toto spodní prádlo je vhodné pro každodenní nošení. Bavlna je prodyšná a jemná k pokožce.

 

6) Dávejte pozor na to, v čem své oblečení a spodní prádlo perete. Vyhýbejte se podezřele levným práškům a avivážím. Prací prášek by měl být k dámskému prádlu šetrný. Nezapomeňte prádlo vždy roztřídit podle barvy, jen tak zamezíte nežádoucímu zabarvení. Pokud máte jemnou a citlivou kůži, tak prášek vybírejte obzvlášť obezřetně.

 

7) Vaše pokožka potřebuje kosmetickou péči, díky které bude působit svěže a mladistvě. Dopřejte si pleťové masky, zábaly a nezapomínejte denně svou pleť čistit. Volte vhodné mýdlo, které vaši pokožku nebude příliš vysušovat, a po koupeli se natřete oblíbeným krémem.

 

8) Nezapomínejte ani na dostatečný spánek. Spěte denně alespoň 8 hodin denně, uvidíte, že ráno nebudete mít kruhy pod očima a vaše pokožka bude příjemně vypjatá. Ideální je spát v tmavé a tiché místnosti.

 

9) Nebojte se investovat do svého zdraví a do své krásy. Je důležité, abyste se cítila skvěle, jen tak budete skvěle i vypadat. Zajděte si na nákup, obměňte šatník, kupte si skvěle padnoucí dámské a pánské spodní prádlo, dopřejte si luxusní kosmetiku a zajděte si na masáž. Užívejte si a odměňujte se. Opravdu si to zasloužíte!