Hydratovaná pokožka s kosmetikou Rooibos

A máme tu pokračování recenzí od beauty blogerky Pavly.

Dehydratovanou pokožku by nechtěl mít nikdo z nás, ale dospět k ní je jednodušší, než ji zase dostat zpět do formy. Dehydratovaná pleť má řadu vedlejších efektů, které se na naší pleti nekompromisně podepíší. Především teď v chladnějším období je pleť suchá a citlivá, svědí, je podrážděná a pne. Dehydratace je také spojená se stárnutím pokožky a může způsobit záněty, akné a s tím souvisí špatná regenerace a léčba pleti, tj. pupínků, poranění, zarudnutí, apod. Přitom ke správné hydrataci pleti nepotřebujeme nic specifického, ale vystačíme si i s obyčejným hydratačním krémem.

Voda, stejně jako vzduch tvoří nedílnou součást našeho života. Přibližně 60% celkové hmotnosti dospělého člověka tvoří voda, přičemž 15% se nachází v kůži. Dehydrataci může způsobit řada faktorů, například změny počasí (vítr, chlad, horko), stres, únava, kouření, pití alkoholu, používání chemikálií bez ochranných rukavic nebo třeba příliš dráždivá kosmetika.
Ovšem je třeba rozlišovat pojem suchá a dehydratovaná pokožka. Suchá pokožka je taková, které chybí lipidy – tuky. Oproti tomu dehydratovaná pokožka se vyznačuje nedostatkem vlhkosti v její rohové vrstvě. Dokonce i mastná a problematická pokožka může projevovat známky dehydratace.
V tomto článku bychom si představili několik krémů, které se o hydrataci pokožky postarají. Tentokrát se jedná už o poslední díl s přípravky kosmetiky Rooibos. V předešlých článcích jsme si představili anti-aging péči a čistící rutinu. Oba články si můžete připomenout tady a druhý v odkaze zde.
Denní krém je oproti omlazujícímu dennímu krému z anti-aging péče podstatně jemnější, a tak se hodí pro všechny věkové kategorie a typy pleti. Snadno se do pleti vstřebává a díky ochrannému faktoru SPF 15 chrání před slunečním zářením. Krém je nealergenní a pleť nezanechá mastnou. Obsahuje zelený Rooibos a vitaminy C a E.
Oproti tomu noční krém je výživnější díky obsahu zeleného Rooibosu, heřmánku, semínkům jojoby a vitaminům A, B5, C a E a zatímco spíte, krém za vás pracuje a pleti dodává potřebnou hydrataci a účinné látky.
Na den, ale i na noc oceníte také výživný krém na ruce a nehty. Má praktické 75 ml balení, které můžete nosit v kabelce nebo ho mít na nočním stolku. Stejné netradiční balení v tubě mají i výše uvedené pleťové krémy. Díky tomu jsou snadno přenosné a mohou vám dělat společníka i na cestách.Pokud máte hodně vysušenou pokožku rukou, můžete ji zachránit jednoduchým zábalem. Bude vám k tomu stačit výživný krém na ruce a jemné bavlněné rukavice. Než večer ulehnete do postele, ruce si namažte silnou vrstvou krému a takto namazané je zabalte do rukavic. Pokud nemáte bavlněné, myslím, že můžete použít i pletené zimní palčáčky. Snadno se potom vyperou v pračce. Ráno po probuzení budete mít ruce krásně hebké a nehtová kůžička změkne, takže se vám nebudou tvořit nepříjemné a bolestivé záděry.
Přípravky na denní a noční péči můžete zakoupit na e-shopu Kosmetikarooibos.cz buď samostatně nebo výhodněji v balíčku. Obchod myslí i na Vánoce, kde si můžete pro své blízké pořídit různě poskládané balíčky.
Používáte zvlášť denní a noční krémy nebo si vystačíte jen s jedním? Jaké jsou vaše oblíbené přípravky v péči o ruce?
…více na blogu all my cosmetics