Maturitní ples – jak zazářit?

Pravá plesová sezona sice začíná až s příchodem nového roku, avšak to nic nemění na tom, že i na dobu podzimu připadají důležité společenské akce, které vyžadují, abychom se hodili do gala. Takovou příležitostí je například maturitní ples, který má pro každého studenta podstatný význam. Často se jedná o poslední akci, kterou třída podnikne společně jako jeden celek. Na slavnostní zakončení studia a jakýsi předstupeň zkoušky dospělosti, je tedy třeba se náležitě připravit.

Dodržte dress code

Takováto významná událost vyžaduje dodržení určitého dress code. Přijít v riflích si nemůže dovolit ani samotný maturant, ani přítomní hosté z řad rodičů a přátel. Pravidlo, že šaty dělají člověka, platí v tomto případě víc, než kdykoli jindy. Maturanty promění v mladé elegány perfektně padnoucí pánský oblek, s košilí a kravatou. Dámy pak udělají parádu v plesových či společenských šatech. Protože se však jedná o kousek oděvu, který nenosíme každý den, nemluvě o tom, že nepatří zrovna k těm nejlevnějším v našem šatníku, je lepší a ekonomicky výhodnější využít půjčovnu společenských šatů. Zde seženete nejen vše potřebné, ale ještě si můžete od odborníků nechat poradit, co vám bude slušet. Pokud vám přesto nic do oka nepadne, nechte si ušít šaty na míru přesně podle vašich představ.

Výběrem šatů vše teprve začíná

Zatímco pro většinu pánů oblečením veškeré přípravy na ples končí, u dam to teprve začíná. Jenom samotné společenské šaty, i kdyby byly sebekrásnější, z vás totiž ještě královnu večera neudělají. Není tedy divu, že celému zkrášlování často věnujeme dlouhé hodiny. Důležité je sladit také celkovou vizáž, a to nejen účes, ale rovněž často neprávem opomíjený make up, který vám dodá potřebnou jiskru. Přesto, že líčení dovede leckdy úplné zázraky, nesmíme zapomínat na to, že alfou a omegou je zdravá, krásná a čistá pleť. Získat ji však není jenom tak, vyžaduje to jisté úsilí a náležitou péči. Kromě pravidelných návštěv kosmetičky se o ni nezapomeňte starat také v pohodlí vašeho domova, a to za pomoci vhodných produktů určených pro váš typ pleti. Pomoc hledejte v přírodě – nejen v té české. Skvělými účinky se pyšní africká rostlina rooibos, která se díky tomu stala nedílnou součástí celé řady kosmetických přípravků. Pomáhá při akné a ekzémech, zpomaluje stárnutí, obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek. Na pleť tak působí jako blahodárný elixír.

Tak, nepodceňte samotné přípravy, především výběr plesových šatů a pánského obleku. Vybírejte podle toho, v čem se budete cítit opravdu příjemně a pohodlně. Uvidíte, že si pak svůj maturitní večírek užijete naplno!