Díl 38: Cape Town – Good Hope Castle, Village Idiot a Lowry St.

Pochod skrz Victoria & Albert Waterfront nás trochu vyčerpal a stejně je už čas na pozdní oběd. Pomalu se loudáme do centra, kde jsme nedaleko Long street (obdoba ostravské Stodolní ulice) našli Bar & Restaurant Village Idiot.

Překvapivý název na solidní anglickou hospodu, která nabídla velmi příjemný seefoodový oběd s roztomilým buldokem. Ostatně se ukázalo, že stejný názor má na Tripadviseru dalších 177 lidí, teda co se týče hospody ne toho buldoka.

Další cíl na dnešním seznamu je legendární cukrárna Charly’s Bakery, což se ukázalo, že byl dobrý tah, protože po cestě jsme konečně narazili na trh v Green market, kde jsme konečně mohli nakupovat a smlouvat o cenu afrických suvenýrů. Podařilo se úspěšně obojí. Pak nás ale štěstí opustilo.

Charly’s Bakery bylo zavřené, protože cukrárna odpoledne už nefunguje. Vyvstala tím otázka kam jít na záchod, protože pochodujeme už zase dost dlouho. Touha po toaletách nás nakonec zahnala na obskurní dobročinnou akci – odpolední bazar s ježděním na kolečkových bruslích v místní tělocvičně.

Dali jsme si pivo, vykonali potřebu, s pobavením sledovali kolečkářské piruety a vydali se šlapat zase dál. Tentokrát jsme si v průvodci našli intelektuální čtvrť s galeriemi v okolí Sir Lowry St. Ale je pondělí, tak mají zavřeno. No smůla. Někdy jindy.

Je pozdní odpoledne a čeká nás ještě pochod kolem pevnosti Good Hope Castle a přes centrum domů. Asi to úplně dobrý nápad nebyl. Připozdívá se a po ulicích se potulují různé skupiny černochů s kapucemi mikin hodně stažených do čela. Někteří se ohřívají u zapálených sudů a s prázdnými pohledy nás sledují, jak upalujeme jako by nás honil naštvaný buvol. Opravdu nikdo z nich nepůsobil zrovna dojmem, že by si s námi rád probral poslední trendy moderního afrického umění.

Oddychli jsme si až ve známé Somerset rd, kde je náš Spar. Nevím jestli to bylo divoké. Teprve, co jsem si vygooglil, že kriminalita v Kapském městě už je na tom stejně jako v Johannesburgu, jsem si uvědomil, že potkávat večer černý kluky, kteří rozhazují rukama, tváří se jako rapeři na tripu a vykřikují něco nesrozumitelného, není rozhodně pozvánka k diskuzi o rovnoprávnosti černého a bílého etnika. Asi to není pozvánka vůbec k ničemu. Je lepší příště nedráždit a téhle situaci se vyhnout, pokud si nechceme odvézt nějakou nepěknou zkušenost.

Ve Sparu jsme si koupili 1000 g steak a avokáda. Steak medium rare jsme si spravedlivě rozdělili a spláchli Shirazem z vinařství Porcupine Ridge. Večer jsme doklepali při sledováni B-čkového filmu s Nicolasem Cagem.