Díl 36: Přesun na východ

Máme sbaleno, ale přesto se budíme před půl sedmou. Máme tak spoustu času si udělat africkou snídani. Základem je anglická snídaně doplněná o jogurt a ovocný salát.  Je to opravdová lahůdka a den se hned startuje lépe.

Nemám rád létání a Kryštof je na tom o poznání hůř. Aby předešel nervozitě z turbulencí, tak se rozhodl, že si dá slabý prášek na nervy, ale jak to tak bývá, moc neposlouchal a místo toho polknul prášek na spaní. Cestování do Kapského města se tak změnilo v transport totálního tuhoně. 🙂

Nakonec let proběhl bez turbulencí a část chemikálii se už začala vstřebávat, přesto stálé musíme Kryštofa, který má na tváři úsměv spokojeného tříměsíčního mimina, postrkovat aby se přemisťoval z místa na místo. Je to docela vtipná podívaná, pokud člověk není přímo akce účasten.

Mám půjčené už asi páté auto, takže si přechod z jednotlivých typů je celkem jednoduchý. Tentokrát nemáme automatické řazení, ale už i s tímhle zárhelem se celkem snadno srovnávám.

Díky navigaci jsme našli náš apartmán na první dobrou. HarbourEdge Suits se nachází v centru s výhledem na Stolovou horu a většina městských atrakcí je dosažitelná pěšky. Jdeme ještě na pozdní oběd do vegetariánské restaurace a na nákup do oblíbeného Spar. Zjišťujeme, že ceny oproti Joburgu nepříjemně vzrostly. Jdeme to zapít na balkon bílým Chenin Blanc a sledujeme jak se vrchol horu pomalu zahaluje legendárními mraky.