Jaký máš typ pleti?

Nejčastější otázka o radu, na kterou se lidé ptají je jaké produkty z řady Rooibos mají použít. Pro nejlepší radu, je ale potřeba vědět více o Vaší pokožce, protože Váš typ pleti nemusí být po celou dobu Vašeho života stejný – mění se v průběhu času, v důsledku hormonálních změn, v důsledku životního stylu a dokonce i léků, které užíváte. Zjednodušeně řečeno, Váš typ pleti závisí na rovnováze vody v pokožce, což ovlivňuje její komfort a pružnost, ale i obsah oleje (lipidu), který zase ovlivňuje její měkkost.

Tady je praktický návod pro nejběžnější typy pleti:

Máte normální pleť?

Pak jste šťastlivci – obvykle jde o 20-tý a 30tý věk – protože pleť, která je zářivá a není příliš suchá ani příliš mastná, s velmi málo nedostatky a póry lze jen stěží vidět. Jedná se o pleť, u které se cítíte uvnitř pohodlně. Tato pleť potřebuje každodenní čištění a zvlhčování (nezapomeňte na ochranu před sluncem) a není příliš citlivá.

Použijte náš sortiment Classic Care.

Máte smíšenou pleť?

Tento druh pokožky může být normální, v některých oblastech suchý, jako například na lících nebo může být mastný od středu čela přes nos dolů k bradě, často nazývané jako T-zóna nebo může mít místy roztažené póry, černé tečky a lesklou kůži. Kombinace pokožky může někdy způsobit pocit pnutí, takže je třeba denně pokožku hydratovat. Kombinovaná pokožka musí být udržována v čistotě, aby se zabránilo vzniku černých teček a skvrn, ale také potřebuje jemnou péči, aby se mastné oblasti udržovali pod kontrolou.

V závislosti na tom, zda vaše pokožka je ještě normální nebo mastná, použijte řadu Classic s rozšířeným rozsahem čištění.

Máte mastnou pleť?

Pokud máte mastnou pleť, můžete mít zvětšené nebo blokované póry, skvrny, akné, a pleť vypadá mastně a leskle. Olejnatost se může měnit v závislosti na ročním období nebo na počasí (například teplo a vlhkost). Mastná pleť může být také způsobena stresem nebo hormonální nerovnováhou, typicky v pubertě nebo v průběhu těhotenství. Tipy pro váš typ pleti zahrnují zejména čištění, ale velmi jemně, v ideálním případě ne více než dvakrát denně. Nevymačkávejte pupínky, protože to může způsobit vředy a dokonce i tmavé stopy a skvrny, které nezmizí.

Použijte sortiment na čištění pleti.

Máte suchou pleť?

Suchá kůže se může objevit v každém věku, ale je obvyklá zvláště když stárneme. Známky toho, že vaše pokožka je suchá souvisí s téměř neviditelnými póry, těsným, nepříjemným pocitem, menší pružností a jemné linky se objevují kolem očí. Pokožka je velmi suchá, může mít proto matný vzhled nebo naopak pokožka je hrubá, podrážděná s červenými skvrnami, v obojím případě volá Vaše pokožka po vlhkosti.

Doporučujeme sortiment Advantage, který má bohatší hydratační sílu a anti-aging účinky.