Antioxidanty jsou nejlepším přítelem vaší pleti

Proč jsou antioxidanty nejlepším přítelem vaší pleti? Moderní péče o pleť znamená používaní nejen přípravků na přírodní bázi, ale moderní dermatologické krémy obsahují ve stále větší míře antioxidanty. Volné radikály způsobují stárnutí pokožky a právě antioxidanty pomáhají eliminovat a předcházet těmto příznakům.

„Využívání krémů s přípravků obsahující antioxidanty je stále populárnější,“ říká Dr. Patricia Farris, přední dermatoložka sídlící v Louisianě, která přednáší o antioxidantech. „Stále více vědeckých studií prokazuje účinnost antioxidantů a to nejen při snižování množství vrásek, ale také snižují zánětlivost nebo dokonce pomáhají předcházet rakovině kůže,“ řekla Dr. Farris pro Best Health Magazine.

Jedním z nejuznávanějších světových odborníků v péči o pokožku, která s tím to názorem souhlasí je Paula Begoun, zakladatelka Paula Choice v Seattlu. „Pokud jde o složky v boji proti stárnutí, výzkumy mluví naprosto jasně: Antioxidanty jsou nejúčinější,“. „Nejen, že antioxidanty bojují proti poškození pokožky volnými radikály, které jsou zodpovědné za viditelné (i skryté) příznaky stárnutí, ale také zvyšují účinnost ochrany proti slunečnímu záření a jejímu poškození. Ve skutečnosti, během dne kombinace antioxidantů spolu s ochranou před slunečním zářením je silnou zbraní proti mnoha příznakům stárnutí, včetně vrásek, ochablosti a nežádoucímu zabarvení. V noci je nejlepší pokožku hydratovat spolu s kombinací antioxidantů, protože podporuje buněčnou regeneraci a léčení problémových míst.“

Výtažek z Rooibosu obsahuje mimořádné množství antioxidantů. Patří mezi ně quercetin (také známý jako král antioxidantů), aspalathin (nenachází se v žádné jiné rostlině) a nothofagin. Rooibos je také bohatým zdrojem zinku, alfa-hydroxykyselin a flavonoidů.

Produktová řada Advantage rovněž obsahuje vyzkoušené a prověřené antioxidační vitamíny. Vitamin E (tokoferol) poskytuje významnou ochranu buněčné membrány před oxidačním poškozením a před účinky ultrafialového záření. Vitamín C, který je často na obalech uveden jako kyselina askorbová, se používá k léčbě vrásek, ochablosti pleti a hnědým skvrnám. Je prokázáno, že Vitamin C zvyšuje produkci dermálního kolagenu (účinný prvek v boji proti vráskám), redukuje kožní zabarvení, posiluje bariérovou reakci pokožky, zlepšuje proces regenerace, snižuje zánětlivost a pomáhá pokožce lépe odolávat slunečnímu záření, ať už je chráněná ochranným faktorem opalovacího krému nebo ne. Vitamin A (retinol), zajišťuje interakci mezi buňkou a antioxidanty a při pravidelném používání a správném dávkování snižuje akné, hnědé skvrny a červené skvrny z minulých pupínků.

Zelený čaj, který nalezneme v denní i noční péči je dalším silným antioxidantem se sloučeninou s názvem EGCG extrakt, který může zabránit odbourávání kolagenu v pokožce, snížení poškození UV zářením a je vhodný pro snižování zánětlivosti.

Jak antioxidanty pracují?

Proces rezivění železa či zhnědnutí dužiny avokáda jsou srovnatelné s procesy, která probíhají v pokožce. Změna barvy, tvorba vrásek, jemných linek, ochablost to jsou všechno průvodní jevy stárnutí pleti.. Vše je způsobeno především volnými radikály (molekulami o2), které se tvoří na buněčné úrovni, v době kdy je pokožka vystavena ultrafialovému záření. Antioxidanty zmírňují oxidační stres tím, že neutralizují volné radikály a brání jejich útoku na kolagen a jiné buněčné struktury v pokožce.