Díl 15: Africké víno

Bez mučení se přiznám, že máme rádi víno a vzhledem k tomu, že Kačenka vede gastronomický časopis, myslím si, že jsme i poměrně zmlsaní. O jihoafrickém víně jsme toho moc nevěděli a v Evropě po něm v podstatě neštěkne pes. Pokud si chce někdo dopřát vinnou exotiku, sáhne po jižní Americe – Chile, Argentina anebo zkusí Austrálii.

Z pobytu v Emperor palace jsme už objevili, první chuťové variace, ale teprve, když jsme se mohli vypravit do nákupních center a vybírat a testovat, tak teprve to bylo to pravé. Takže vybaveni touhle zkušeností jsme se vydali prozkoumat možnosti. Hlavní vinařskou oblastí v Jižní Africe je oblast kolem Stellenbosche a Franschhoek asi padesát kilometrů od Kapského města. Historie se táhne hluboko do 17. století, kdy úředníci Holandské východoindické společnosti začali vysazovat vinné keře.

Nicméně hlavní a rozhodující zásluhu na rozvoji vinařství na jižním cípu Afriky mělo vyhnání hugenotů z Francie. Pár se jich zatoulalo až do kapska, kde zjistili, že je velmi příhodné podnebí, kdy přítomnost oceánu, hodně slunce, mírné zimy a vhodná půda umožňovalo pěstovat obdobné odrůdy jako ve své vlasti. Z odrůd se zde ponejvíc pěstují ty tradiční, u bílých Chenin blanc, Chardonnay, Sauvignon blanc, Rýnský ryzlink, u červených Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Pinot Noir.

Nám přirostli k srdci především Shiraz (Black Granite!!) a Pinotage, kvůli jejich plné chuti a vůni a z bílých si nejvíce kupujeme Chenin Blanc nebo Blan de Noir. Dá se říct, že jihoafrická vína nám opravdu přirostla k srdci a konzumujeme je s chutí a často. Ceny vína jsou velmi dostupné. Dá se říct, že jsme nenarazili na mizerné víno. Jen jednou jsme si v Ocean basket objednali savignon blanc značky Two Ocean, které nás zklamalo jinak to bylo vždy nádhera. Vlastně nás baví neustále ochutnávat nová vína a objevovat nové oblíbence. Až přijedeme domů určitě se poohlídneme, kde by se dalo víno z Afriky nakupovat.