Díl 12: Jihoafrická kuchyně

Jihoafrická kuchyně je dost široký pojem. Asi základem je oblíbené barbecue, které se tady nazývá braai. Někde jsem četl, že Jihoafričani jsou ještě větší fanatici v grilování než Američani. Takže grill. Grilovat se tady dá a grilují se především steaky. Ovšem u nás nebo v Americe je především hovězí a samozřejmě záleží na části odkud je, takže si může dát sirlion, filet, t-bone. Ovšem v Jižní Africe máte na výběr mnohem víc.

Oblíbené jsou steaky ze pštrosa (ty jsou naše oblíbené), tuňáka a zvěřinové klobásky (ty jsou taky úžasné). Pokud chcete experimentovat tak v pohodě seženete steaky z kudu, pakoně, krokodýla i impaly, ale zvěřina je většinou tužší. V obchodech je dostanete syrové, marinované, a hlavně úžasně levné. Nelze naprosto srovnávat kvalitu masa v JAR a ČR.

Když jsme se do Jižní Afriky chystali, tak jsme měli velmi matnou představu o životní úrovni a s tím spojenou úrovní služeb a nakupování. Nakupování je národní sport, a tak služby jsou na skvělé úrovni. Nákup potravin je zážitek i v nejobyčejnějším Pick’n’Pay nebo Checkers. Srovnal bych to s nabídkou v Německu nebo Holandsku, ale zpátky k vaření.

Pro Jihoafričany je na prvním místě maso, ale pro nás byla omračující nabídka mořských plodů. Ústřice, mořský vlk, krevety, tuňák, chobotnice, losos, mušle.  Takže nejčastěji jíme maso nebo mořské plody s libovolným salátem. Pokud se nám zasteskne po středomořské kuchyni, tak olivy, humus, sušená šunka i rajčata není žádný problém. Samozřejmě se skvělým jihoafrickým vínem, ale o tom až jindy.

Když chcete zavzpomínat na českou hospodu stačí si objednat eisbein, což je místní specialita – vepřové kolínko v medové krustičce a ostatně o tom už jsme psali. Nechci za sebe dělat Neználka, ale i ty rajčata tady chutnají jinak. Prostě jako ze zahrádky od babičky.Takže pokud jde o stravování, Jižní Afrika je ráj. Asi ne všude, ale ve velkých městech a blízko turistických atrakcí zcela určitě.