Díl 8: Na slony do Zebula Nature Reserve

Od safari na slonech v Zebula Nature Reserve jsme si zase až tak moc neslibovali. Zvlášť nabídka interaktivní zábavy s tlustokožci mě trochu děsila, protože to zavání turistama na sto honů a nejsem si úplně jistý, že to sloníky moc baví. Starat se o slona je dost finančně náročné, a tak jejich zapojení do turistických atrakcí, je jedním z důvodů, proč si někdo slony, které z nějakého důvodu už není možné vypustit do volné přírody, vezme do soukromé rezervace a stará se o ně.

 

Zebula Nature Reserve je necelou hodinku jízdy od Bela-Bela, ale hned po opuštění města dostanete pocit, že jste uprostřed africké buše. Takže když jsme do rezervace dorazili, už půl hodinu před začátkem show nikde nikdo, kromě surikaty, která se na turisty vyloženě těšila, a pózovala vytrvale pro jejich dychtivé fotografické pokusy. Za chvíli se vynořil majitel (zase bílý), který se sem přestěhoval ze Zimbabwe, kde byl nucen obdobnou sloní farmu díky nátlaku svých černých spoluobčanů prodat.

Hoďka interakce se sloníkama a pak pětačtyřicet minut projížďka na jejich hřbetě (bez sedla!) v buši. Byla to spíš zábava pro holky. Mít slona mezi nohama mi fakt dobře nedělalo a měl jsem křeče v kyčlích ještě dvě hodiny poté co jsem z kolosu slezl. Podle TripAdviseru atrakce #1 v okolí Bela Bela. Nevím jestli to nakonec sloníky bavilo nebo ne, ale pokud chcete zažít opravdu autentický zážitek, pak je asi nutné volit kurzy mahudu (ošetřovatelů slonů) v Laosu nebo Thajsku…

Na druhou stranu když se dívám na fotky tak to vypadá, jako když jsme na slonech v divočině  projezdili celý den.:)