Díl 5: Johannesburg: Lion’s Safari & Park

Trochu jsem si na ježdění na druhé straně zvykl, a tak už nic nestojí v cestě, abychom navštívili místní turistické pamětihodnosti. Proklepli jsme doporučení TripAdviseru a vykouklo na nás, že atrakce #1 je Lion’s park. Asi stejně jako všichni, co přijedou do Afriky, tak dychtíme, co nejdříve uvidět exotická zvířata a samozřejmě lev jako král zvířat je na špičce žebříčku. Volba je tedy jednoznačná a v sobotu si to kolem deváté frčíme směrem na Pretorii.

Je tady docela dost turistů a možná i místních a jsme rádi, že nemusíme dlouho čekat na náš safari bus, kterým se konečně vydáme na devadesáti minutovou projížďku mezi divou zvěř. Je fakt, že jsme konečně viděli zvířata africké savany, ale bylo to jen o trochu lepší než safari ve Dvoře Králové.
Snad jen to, že je fakt vedro a obloha je modrá bez jediného obláčku nás smiřuje, že neobjevujeme divočinu, ale zaplatili jsme si turistickou atrakci. Na druhou stranu pohled na bílé lvi a lvice byl úžasný.
Albíni to mají všude těžké. Všichni, kdo se odlišují (a to platí i v přírodě) to mají těžké a proto by tihle v přírodě moc dlouho nepřežili.  Velké představení předvedli i „šukající“ hyeny, a tak jsme si výlet nakonec pěkně užili. Jak už název naznačuje kromě safari je tady něco mezi parkem a zoo, takže je možné se vyfotit s lvíčaty, nakrmit žirafu nebo pozorovat surikaty.

Ukázalo se, že Afričani o víkendech nemají tak až, co dělat, a tak buď sportují (běh, kolo) nebo dělají brai (obdoba českého grilování) nebo obrážejí nákupní centra (nejoblíbenější) nebo navštěvují právě turistické atrakce (jako je Lion’s Safari & Park).

Nejsem zklamaný, ale doufám, že zítřejší návštěva kolébky lidstva bude o trochu sofistikovanější.