Díl 4: Johannesburg: Stěhování

villa abrosiaUž jsme tady pár dní a je potřeba se porozhlídnout po novém bydlení a taky omrknout jestli Johannesburg je opravdu tak strašný a nebezpečný. Začneme s novým bytem. Vzhledem k častým dopravním zácpám je potřeba, aby byl někde poblíž naší fabriky.

 

Dali jsme na radu mojí sekretářky a zúžili jsme okruh na oblast Bedfordview. Čtvrť, kde bydlí diplomaté, ex-pati a taky pár johannesburských boháčů, kde se dá chodit i po ulicích a je to dvacet  minut jízdy autem od naší továrny. Ostatně ještě nedávno tu bydlel náš krajan a nejpopulárnější Čech v Jižní Africe – šikula Radovan Krejčíř. Je fakt neuvěřitelný, že tenhle chlápek dokázal z ničeho vybudovat impérium  a ovládnout jihoafrické podsvětí  během pár měsíců. No jo zlatý český ručičky. 

apartmánMoc jsme se s tím nepárali a zvítězila nabídka na třípokojový apartmán v komplexu Villa Abrosia. Asi největší roli hrálo, že Vila Abrosia je přímo spojená s nákupním centrem Bedford centre a tak jsme eliminovali problém druhého auta a jak se Káča naučí řídit na druhé straně. Villa Abrosia je rozlehlý komplex asi 10 – 15 čtyřpatrových obytných domů, které jsou rozesety v zahradě a pohodlně se dá dojet do nákupního centra. Pohodlně dojet je míněno nákupním košíkem z nákupního centra až do kuchyně. Což mě fakt baví. 🙂


mřížeMým oblíbeným potravinovým obchodem se stal Pick
n’Pay, Káča si oblíbila spíš Woolworth Food. Ostatně obchodů i bank je tady požehnaně. Kromě kina a asi desítky restaurací je tu fitko Planet Fitness, což bylo jedním z velkých taháků, mít možnost chodit sem po ránu pěšky, bez nutnosti startovat kárku, hledat místo na parkování, svlékat se a oblékat se. Co mě trochu na bytečku překvapilo, že mříže jsou nejen u hlavních dveřích, ale i u dveřích vedoucích do ložnice. Ale zase máme výhled na Johannesburg.