Díl 2: Johannesburg: Emperors Palace

Míjíme postupně Piermont Mecourt Hotel, Piermont Metcourt Suite a Convention Centre než zakotvíme před Piermont Mondior. Celkem je zde možné se ubytovat v pěti hotelech z nichž nejdražší je pětihvězdičkový Piermont D’Oreale Grande.

Na téhle vlajkové lodi se opravdu vyřádili. Před vchodem je obrovská kašna se zlatým trojspřežím. Která se má odkazovat k Římským potažmo italským kořenům. Tenhle light motiv se táhne celou dekorací kasina, zábavních a komerčních prostorů. Je to trochu patlanina motivů Ceasar Palace z Las Vegas, středověké Itálie včetně sochy Davida od Michelangela a nakašírovaných balustrád mající připomínat domy z dob Benátské republiky.

img_0252Nejsem žádný Rambo, cítím únavu z letu, ale než si trochu vydechneme je potřeba ještě prozkoumat, jak vypadá snídaně. Snídaně vypadá dobře. To je špatné slovo. Skvěle. Úžasný výběr od pečiva, přes zeleninu, pomazánky, dipy, teplá jídla pro asijské turisty včetně sushi a polévky mizo, plný set pro silnou anglickou snídani včetně kuřecích jatýrek, pro Francouze výběr sýrů a neodmyslitelný teplý koutek, kde je možné si objednat vajíčka, palačinky a omelety na všechny možné způsoby. Třešničkou na dortu jsou ovocné jogurty, pěny, všechny druhy cereálií, sušené ovoce, a hlavně výběr tropických plodů. Mám úchylku na marakuju a mango. Takže tady budu své chutě moc uspokojit do sytosti.

img_0282Ještě jedno cappuccino a jdeme si vybalit a taky trochu odpočinout, než začneme prozkoumávat okolí. Johannesburg leží ve stejném časovém pásmu, a tak jsme ušetřeni pásmové nemoci.  Máme dvoupokojové apartmá Red Rose. Ne že by odpočinek byl dostatečný, ale slunce se začalo klonit k západu a je na čase prozkoumat Emperor Palace důkladněji.